cestovná agentúra ATOUR.SK

Výhody 2020

 • záloha len 55 EUR
 • najširšia ponuka (+ 300 CK)
 • garancia najnižšej ceny
 • krajiny a hotely poznáme
 • profi servis
 • hotely osobne poznáme

Fakultatívne výlety

Bulharsko

Egypt

Grécko

Chorvátsko

Tunisko

Turecko

PARTNERI 2020

Last minute dovolenka

 • Pantour
 • Terra Reisen
 • Happy Travel
 • Kovotour
 • Firo Tour
 • Lipa
 • Kartago tours
 • Solvex
 • Aeolus
 • Koala Tours
 • Globtour
 • Orex
 • Vítkovice Tours
 • Hechter
 • Eti
 • Hydrotour
 • Turancar
 • české CK
 • rakúske CK
 • nemecké CK

Web partneri

ATOUR.SK, s.r.o.

cestovná agentúra

 • Prevádzka Lipt. Mikuláš:
 • OC STOP.SHOP. L. Mikuláš
 • klientské centrum Invia.sk
 • Tel.: 0904182300
 • Tel.: 0915878785
 • Tel.: 0911317243
 • Prevádzka Poprad:
 • OC FORUM, Poprad
 • klientské centrum Invia.sk
 • Tel.: 0902786456
 • Tel.: 0948216585
 • Tel.: 0911317243

Vyhľadanie hotela

Dovolenka Turecko fakultatívne výlety

Odber noviniek

Newsletter Prihláste sa k odberu noviniek od CA Atour

LETENKY

Letenky ATOUR.SK

Chorvátsko 2020

www.chorvatsko1.eu

POISTENIE

Cestovné poistenie

Dovolenka Turecko fakultatívne výlety

Turecko fakultatívne výlety

Turecko fakultatívne výlety. Užite si počas Vašej dovolenky v Turecku fakultatívne výlety, nielen more. S ponukou fakultatívnych výletov v Turecku sa môžete oboznámiť na informačnom mieste cestovnej kancelárie v hoteli. Fakultatívne výlety Vám tiež budú prezentované a ponúknuté na schôdzke s delegátom cestovnej kancelárie. Po zakúpení fakultatívneho výletu Vám delegát odovzdá potvrdenie o zaplatení výletu, ktorým sa pri nástupe na výlet preukážete. Delegát Vás v prípade zmeny programu fakultatívneho výletu bude informovať. Fakultatívne výlety je tiež možné kúpiť priamo na mieste od miestnych predajcov. Doporučujeme zistiť si v akom jazyku bude sprevádzaný výlet a zistiť si garancie uskutočnenia výletu. Cestovné kancelárie upozorňujú, že výlety, ktoré si zakúpite u miestnych predajcov negarantujú a neberú za ne zodpovednosť.

Turecko fakultatívne výlety :

Hamam ( turecké kúpele )

Doporučujeme tento fakultatívny výlet. Hammam alebo turecké kúpele je niečo, čo v Turecku jednoducho musíte vyskúšať. Je to miesto, kde si očistíte telo aj myseľ. Postará sa o Vás masér ( telak ), ktorý na úvod použije špongiu ( kese ) a dokonale Vám vymasíruje telo, zbaví ho starých a odumretých kožných buniek. Zároveň Vám premasíruje pokožku, aby sa prekrvila. Potom pokračuje masážou s mydlovou penou, čo je v podstate očistná masáž. Keď sa po nej ponoríte do chladnej vírivky, budete mať pokožku jemnú ako bábätko a zatúžite oddýchnuť si na lehátku zakrytí dekami. Na záver, ak si budete priať, môžete si dať urobiť olejovú masáž. Ak chcete zažiť pocit znovuzrodenia, neváhajte a vyskúšajte hamam.

Turecký večer

Nenechajte si ujsť  tento fakultatívny výlet , ktorý Vám priblíži seldžucko-osmanské zvyky a tradície. Každý z Vás si v programe Tureckého večera nájde niečo zaujímavé – môže to byť folklórny tanec z Anatólie, brušný tanec alebo háremová show. Užite si večer plný hviezd s typickou tureckou atmosférou. Folklórni tanečníci sa budú v žiarivých krojoch temperamentne krútiť vo víre tanca a magické rytmy rozvlnia boky brušných tanečníc. Ohnivá atmosféra starej seldžuckej karavány bude nezabudnuteľným zážitkom, ktorý strhne všetkých divákov. Počas večerného programu ochutnáte typické turecké nápoje. Pre dokonalú predstavu skutočného tureckého života je aj príležitosť pre niekoho z Vás sa aktívne podieľať na časti večerného predstavenia.

Pamukkale - Turecko

Pod reťazcom zvlnených horských hrebeňov sa z diaľky jasne vynára biela stráň. Keď sa priblížime, postupne sa nám otvorí panoráma obrovských kaskád a nádherných vodopádov z vápencových usadenín. Každý, kto absolvuje  tento fakultatívny výlet, pochopí, prečo dostalo názov Pamukkale - bavlnený hrad. Pohľad na prekrásne žiarivé biele terasy a vodopády, ktoré tvorí voda s jedinečným chemickým zložením, zanechá neopakovateľný dojem v každom návštevníkovi. Počas kúpania v Kleopatriných kúpeľoch budete mať možnosť na vlastnej koži vyskúšať obrovskú silu týchto termálnych prameňov. Na vŕšku nad Pamukkale a v jeho okolí sa v areáli národného parku nachádzajú ruiny rímskeho antického mesta Hierapolis. V dávnych dobách bolo známe v širokom okolí svojou liečivou silou. V roku 190 p.n.l. ho založil kráľ Pergamon. Počas výletu si môžete urobiť obraz o tom, ako kedysi vyzerala a žila antická metropola.

Perge – Aspendos - Kursunlu

Perge – miesto, ktoré osídlili Chetiti okolo roku 1.500 p.n.l., je vzdialené 18 km od Antalye. Hovorí sa, že táto oblasť bola najstarším osídleným regiónom v Pamphylii. Tiež sa traduje, že mesto v období najväčšej slávy navštívil apoštol Pavol. Antický pôvod Perge pripomínajú zvyšky starovekej tržnice, helénske a rímske brány, kolonáda, rímske kúpele a gymnázium (antická telocvičňa). Nachádzajú sa tu aj ďalšie historické pamiatky, ktoré sa určite oplatí vidieť – monumentálna fontána, akropola, divadlo a antický štadión. Aspendos je ďalšie antické mesto, ktoré sa nachádza na východ od Antalye. Tunajšie staroveké divadlo má kapacitu 15.000 miest a okrem toho, že je jediným z najstarších divadiel na svete vôbec, je zo všetkých divadiel v Malej Ázii najzachovalejšie. Architektom tejto unikátnej stavby bol Zenón. Ešte aj dnes sa toto miesto využíva na rôzne kultúrne príležitosti – koncerty populárnej hudby, predstavenia folklórnych súborov a pod. Okrem nádhernej galérie a pódia zohráva dôležitú úlohu aj vynikajúca akustika tohoto divadla, ktorá bola typická pre stavby tohoto druhu v období antiky. Poslednou zastávkou  fakultatívneho výletu bude krátka prestávka pri vodopáde Kuršunlu.

Manavgatské vodopády + mešita + výlet ľoďou 

Oddychová plavba po zelenej rieke plnej nádherných zákutí. Nevšedný fakultatívny výlet loďou, na ktorej zažijete množstvo neočakávaných prekvapení – rybiu farmu, pelikány atď. Budete mať jedinečnú príležitosť plaviť sa po rieke pri mori, ktoré je oddelené od rieky len pásom piesočnatej pláže a kúpať sa striedavo v sladkej vode a vzápätí v Stredozemnom mori. Medzitým kuchár pripraví obed – čerstvé grilované ryby s chutnou prílohou. Súčasťou fakultatívneho výletu je aj návšteva nádherného Manavgatského vodopádu a najznámejšej 4-minaretovej mešity v Manavgate.

Alanya – plavba na lodi

Táto plavba na lodi, ktorá sa plaví okolo mesta Alanya a popri pobreží s krásnym výhľadom na okolie je určite ďalším z nezabudnuteľných zážitkov. Fakultatívny výlet trvá približne 6 hodín. Počas plavby Vás bude posádka zabávať a v cene plavby budete mať jedlo a nápoje.

Diskotéka na lodi pri svite mesiaca – night party

Prijmite pozvanie na nezabudnuteľný večer v jedinečnom prostredí s množstvom prekvapení (laserová show, penová party, go-go dievčatá). Zažijete horúce rytmy disko hudby na lodi plaviacej sa po Stredozemnom mori počas romantického mesačného svitu, ktoré budú spojené s temperamentným tancomí.

Potápanie

Turecko je krajina mnohých zaujímavostí a jednu z nich môžete obdivovať aj pod morskou hladinou. Neuveriteľne bohatá fauna a flóra podmorského sveta bude pre Vás zdrojom nezabudnuteľných zážitkov. Máte možnosť využiť profesionálne vybavenie miestnych potápačských centier a služby skúsených inštruktorov, ktorí Vám ukážu najkrajšie a najpestrejšie miesta v tejto oblasti. Ponuka platí nielen pre potápačov so skúsenosťami, ale aj pre úplných začiatočníkov a nadšencov tohoto fantastického športu.

Aquapark

Do vodného parku pozývame všetkých, ktorí majú chuť si užiť veľa zábavy a dobrodružstva. Spustíte sa na veľmi rýchlych šmykľavkách a bláznivých tobogánoch, môžete vyskúšať kamikadze a twister, aj 40 metrovú šmykľavku a 100 metrovú čiernu dieru, ktorá Vám uštedrí poriadnu dávku adrenalínu. Aj malí návštevníci sa do sýtosti vybláznia v netradičných bazénoch a na pestrofarebných šmykľavkách. Nenechajte si ujsť návštevu miesta, kde môžete stráviť nezabudnuteľný deň.

Aquapark + Delfinárium

Celodenný fakultatívny výlet do obľúbeného aquaparku Troy v Beleku, kde sa nachádza sa tu niekoľko šmykľaviek, tobogánov, bazénov a množstvo ďalších atrakcií. Popoludní uvidíte zábavnú delfíniu show, ktorej súčasťou sú aj predstavenia s mrožom.

Delfinárium a morský park Sealanya

Poldenný fakultatívny výlet za tuleňmi a delfínmi, kde vás aj vaše deti nadchnú neuveriteľné akrobatické kúsky a šikovnosť zvierat. Za poplatok si môžete dopriať neopakovateľný zážitok plávania s delfínmi. Vyberte si hotel v blízkosti delfinária Sealanya TU

Rafting

Doprajte si adrenalín splavovaním bielych perejí tureckej rieky v Koprulu Canyon, ktorá si razí cestu medzi útesmi pohoria Taurus. Zažijete jedinečnú a nevšednú prírodnú scenériu počas vzrušujúcej jazdy na desaťmiestnej raftovej lodi. Po splave si oddýchnete pod prístreškom v kempe, naobedujete sa v štýle barbecue a potešíte sa fotografickými momentkami z raftingu, ktoré pre Vás urobili profesionálni fotografovia počas plavby. Nezabudnite si vziať so sebou plavky, uterák a topánky.

Jeep Safari

Fakultatívny výlet s dobrodružnou jazdou jeepom do nádhernej prírodnej scenérie pohoria Taurus, ktorá povedie aj cez typické horské dedinky. Vychutnajte si stretnutie s nomádmi, ich kultúrou, radosť z divokej jazdy a dobrého jedla nakoniec. Plnými dúškami sa nadýchate čerstvého horského vzduchu, zabavíte sa a objavíte tajomnú krásu pohoria Taurus.

Antalya City Tour

Poldenná prehliadka mesta je ideálny fakultatívny výlet na začiatok Vašej dovolenky na Tureckej Riviére. Antalya leží na pobreží Stredozemného mora, v oblasti známej ako tyrkysové pobrežie. 4 - hodinová prehliadka zahŕňa návštevu Hadrianovej brány, palmovej ulice, starého mesta a prístavu, hodinovej veži na Kalekapisi, námestia Republiky a archeologického múzea. Prehliadka končí návštevou nákupného strediska, kde si môžete zakúpiť rôzne textílie, šperky, kožené výrobky a spomienkové darčeky.

Alanya City a nákupy

Tento krátky fakultatívny výlet je určený najmä pre tých, ktorí by chceli spoznať zaujímavosti tohoto mesta a vyskúšať si vyjednávanie s miestnymi obchodníkmi. Prvá krátka zastávka bude pri hrade v Alanyii, ktorý sa týči nad mestom a je odtiaľ krásny výhľad na široké okolie. Potom pôjdeme „nakupovať“. Navštívime Orient Bazar, kde budete mať možnosť nakúpiť kožu, zlato, krásne turecké koberce… Posledná zastávka bude v údolí Dimčay, kde sa môžete naobedovať (obed nie je v cene ), alebo sa prejsť po okolí.

Kappadokia ( dvojdňový fakultatívny výlet )

Pred miliónmi rokov došlo k jednej z najväčších katastrôf v pohorí Eriyes. Toto pohorie a stovky kilometrov okolitej krajiny pokryla láva. Vydajte sa s nami na výlet, počas ktorého budete stáť oproti ôsmemu divu sveta – Kappadokii. Poďte sa pozrieť na obrovský zázrak, ktorý je kombináciou najšialenejšej hry prírodných síl so vznešenou eleganciou práce ľudských rúk. Navštíviť Kappadokiu je zážitok na celý život. Uvidíte podzemné mesto ukryté v množstve obrovských bielych lávových stien pripomínajúce komíny pozakrývané hríbovými klobúčikmi. Pôsobivý vulkán v Kappadokii sa vďaka šikovnosti ľudských rúk stal domovom prvých kresťanov v Anatólii, ktorí hĺbili svoje domovy a chrámy do mäkkého vápenca a zdobili ho farebnými freskami.V súčasnosti sa v Kappadokii nachádzajú dve kompletné podzemné mestá, ktoré sú známe výrobou kvalitného vína, čím dodávajú tejto oblasti ďalší jedinečný rozmer. Počas výletu sa zastavíte aj v Caravan Serai. Mohli by sme ho nazvať aj stredovekým „motorestom“, pretože sa nachádza na známej Hodvábnej a Jantárovej ceste. Kedysi bol jednou zo zastávok karaván na ich dlhej púti, miestom odpočinku a načerpania nových síl. Navštívime aj miestnu výrobňu keramiky a mesto Konya, kde si prezrieme mauzóleum filozofa Mevlana